Skip links

İhracat Danışmanlığı & İhracat Destekleri

İhracat Danışmanlığı

Firmaların ticari yolculuğunda en önemli adımlarından birisi ihracattır. Şirketler ihracat sayesinde küresel çapta birçok fırsat yakalamaktadır. Bu fırsatları yakalamak ve en doğru şekilde değerlendirmek için Arvensis Danışmanlık olarak sizlere İhracat Danışmanlığı Hizmetini sunmaktayız.

Bu süreçte sizler için yürüteceğimiz çalışmalar şu şekildedir;

✓ Ürün ve Pazar Analizi:
Öncelikle şirketinizin yapısını inceleyerek ihracata konu ürünü tanıyoruz. Ürünün global pazardaki yeri, geliştirilmesi gereken yönleri veya alternatifleri konusunda araştırmalar yaparak hem ürün incelemesi yapıyor, hem de pazar analizi çalışması için adım atmış oluyoruz.

✓ Hedef Pazar Analizi:
Dış pazarları ürün talebi, pazar büyüklüğü, gerekli belge ve izinler gibi farklı parametreler eşliğinde inceliyoruz. İhracat sırasında oluşabilecek engeller ve aksamalar için risk analizi çalışması yapıyoruz. Araştırmalarımızı raporlayarak sizler için en uygun olanı seçiyoruz.

✓ Strateji ve Yol Haritasının Oluşturulması:
Ürün ve Pazar belirlendikten sonra potansiyel riskleri de hesaba katarak ihracat stratejisi oluşturuyoruz. Oluşturulan stratejik planın anahtarlarına gümrük uyumluluklarını (gerekli izinler, sözleşmeler, vergiler vs) dahil ederek adım adım yol haritası hazırlıyoruz. Bu süreçte hedef pazarınızda katılabileceğiniz fuarlar konusunda ve üretim veya uluslararası faaliyetlerinize yönelik alabileceğiniz devlet desteklerini de sizlere tanıtıyoruz ve uygun durumlarda yol haritamıza dahil ediyoruz.

✓ Müşteri Grubu Oluşturma:
 Seçilen pazardaki potansiyel müşterileri listeliyoruz. Bu müşteri kitlesi ile sizler adına mail yoluyla iletişime geçerek firmanızı tanıtıyor ve yurt dışı müşterileriniz ile ilk kontağınızı kurmuş oluyoruz.

✓ İş Geliştirme Süreci:
İletişim sağladığımız müşteriler ile siparişleriniz onaylanana kadar geçen süreci sizler adına yönetiyoruz.

En Son Yazımız

Savunma Sanayi’ne Yönelik Yapılan Yatırımların Yatırım Teşvik Belgesi Kapsamında “Öncelikli Yatırım Konuları” Arasında Yer Aldığını Biliyor Muydunuz?

29/06/2021 tarihinde resmî gazetede yayımlanan karar ile birlikte Yatırım Teşvik Belgesi mevzuatında değişiklikler yapılmıştır. Bu değişiklikler, 2021 yılında teşvik belgesi sahibi olmanın şartlar bakımından çok daha kolay olduğunu açıkça göstermektedir. Peki bu şartlar nelerdir, hangi alanlarda size avantajlar sağlayacaktır? Hepsini sizin için derledik: